بستن
نام کاربری:
رمز عبور:
فراموشی رمز عبور؟ عضویت
به ما بپیوندید
صفحه اصلی عضویت راهنمای عضویت سوالات متداول درباره ما تماس با ما
امروز يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
انتخاب رنگ زمینه:
افراد آنلاین :  2
بازدید امروز : 904
بازدید دیروز : 1.157
تعداد کل بازدید :  24415376
بهترین حالت نمایش سایت
در مرورگر Firefox
هنگامی که جامعه با تمام آدمهایش به خوردن معتاد می شود!

اعتیادها میتواند به دو مقوله اصلی تقسیم شوند:

اعتیاد به ماده : الکل، داروها، نیکوتین، کافئین، غذا، و ...

و اعتیاد به فرایند: اندوختن پول، قمار، سکس، کار، باورها واعتقادات، یا نگرانی.
 

هرفرایندی که در آن ما بی اختیار شویم.کنترل ما از دست خارج شود، سبب شود ما کاری بکنیم یا به چیزهایی فکر کنیم که درتضاد با ارزش های فردی مان باشد و بطور روزافزون ما را به سمت تمایلات وسواسی و جبری سوق میدهد، اعتیاد نامیده می شود.

یک علامت مطمئن اعتیاد نیاز ناگهانی به فریب دادن و اغفال خودمان و دیگران است... ازجمله دروغ گفتن، انکار، وسرپوش گذاشتن. اعتیاد هرچیزیست که ما احساس بکنیم برای دروغ گفتن راجع به آن وسوسه می شویم. اعتیاد هرچیزیست که ما مایل نیستیم رهایش کنیم... شبیه هربیماری خطرناک، اعتیاد نیز پیشرونده است، و بالاخره منجر به تباهی می شود، مگر اینکه فعالانه آنرا درمان و معالجه کنیم.

در اعتیاد ما بجای اتکا و اعتماد بردانش وحواس خود، به پنداشت های مغشوش و مبهم خودمان تکیه می زنیم، ارتباط با خودمان را از دست میدهیم، درعینحال ارتباط مان با دیگران و جهان اطراف مانرا. اعتیاد حسیات و ادراکات ورودی ما را خفه میکند و به انحراف می کشاند. بالاخره ما توانایی مان برای ارتباط صمیمانه با دیگران را از دست میدهیم. اعتیاد ما را از مسئولیت پذیری راجع به زندگی مان معزول می دارد. درفرایند اعتیاد می پنداریم که برخی افراد... یا برخی چیزها... بیرون ازما، ما را به سوی کارهای بهتر سوق میدهند.
یک بخش اساسی تغییریا نجات از سبک ها و الگوهای ناسالم وزیان آور زندگی(همان اعتیاد) آموزش و یادگیری درباره الگوهاست، اینکه چگونه این عادت یا الگوها شروع می شوند، وچه نیروهایی بر تولید آنها تاثیرگذار است(شرطی سازها)، و کدام نیروی درونی و بیرونی است که سبب می شوند آنها تداوم پیدا کنند، یا ازنو ظاهر شوند.
وقتی کتاب "هنگامی که جامعه معتاد می شود" اثر ان ویلسون اسکاف را میخوانی به این شناخت می رسی که چگونه خانواده و جامعه مدرنی که در آن زندگی میکنیم میتواند معتاد باشد و عمیقاً روی انسان تاثیر بگذارند. یا کدام علائم هشدار دهنده را باید مواظب باشیم و جستجو کنیم که درحال کشیده شدن به درون شیوه های کهنه و قدیمی پاسخدهی به محرک ها و عوامل اعتیاد آور هستیم، و اینکه چگونه شاخص های یا معیارهای اصلاحی برای دگرگونی اعتیادهای خویش بدست آوریم.
نویسنده کتاب میگوید: "من می فهمم که ازخانواده ای کاملاً ازهم گسیخته بیرون آمده ام،" خانواده بشری، وفرهنگ آمریکایی بعنوان سمبل مادیگرایی وامثالهم، عواملی هستند که من عمیقاً تحت نفوذ و تاثیرآن قرار گرفته و شرطی گشته ام. جامعه ما به مرز هشدار دهنده ازتباه کنندگی شهروندانش نزدیک شده است. بیش ازآنکه درجستجوی شیوه هایی برای تغییرباشیم، خودمانرا حفظ کنیم ونجات بدهیم، روز به روز محافظه کارتر، ازخود راضی ترشده و درموضع دفاعی نسبت به وضع موجود قرار میگیریم.
برخی ازکسانی که می فهمند و نسبت به مشکلات فزاینده توجه میکنند با انکاریکپارچه و گسترده روبرو میشوند. هنگامی که نامزدهای این گروه ها برای شرکت در انتخابات پافشاری میکنند، برگزیده نمی شوند. و وقتی آنان ما را با آنچه که میدانند رو درو می سازند، مورد بی توجهی و غفلت قرار گرفته ، و یا به بدنامی و کج فهمی متهم می شوند."
این وضعیت جامعه آمریکا ازنظر واکنش به موضوع اعتیاد اجتماعیست!
اگر ما هم فکرکنیم که تافته جدا بافته هستیم، و از ریسک فاکتورهای فرهنگی که جامعه امریکا را تهدید میکند، مصون هستیم، احتمالاً خیلی آسانتر و سریعتر از جامعه آمریکا به ارزش های تباه کننده مادیگرایی وابسته می شویم، ولو اینکه سعی کنیم چهره خود را با ارزش های ملی و مذهبی بپوشانیم.

شاید امروز اعتیاد به برخی مواد درمقایسه با جامعه امریکا کمتر باشد، ولی روند کنونی نشان میدهد که گسترش وسرریز شدن الگوهای فرهنگ طبقه مرفه درجامعه ازجمله مصرف زدگی واقعیتی است که استعداد اعتیاد در جامعه ما را نشان میدهد
وابستگی به اشیاء مادی درمیان خانواده ها و گسترش مواد توهم زا درمیان نوجوانان و جوانان چراغ خطریست که جامعه درحال معتاد شدن است.
خبر خوش این است که، همانند فرد معتاد، سیستم اعتیادی درجامعه را هم میتوان درمان ومعالجه کرد.ما بایستی بپذیریم جامعه ای که ما نگران آن هستیم دارای یک بیماریست و درعینحال میتواند از آن بیماری بهبود یابد. وهمچنین بایستی تمایل به انجام اقدامات اساسی و ضروری در راستای حرکت به سمت احیاء و بازیابی باشیم.
ما باید بپذیریم که جامعه ما بخاطر نفوذ ارزش های اعتیاد، بمنظور معالجه و درمان مشکلات خود شدیداً به خرید و مصرف محصولات مختلف پناه می برد. خلاء عاطفی و رنج های ناشی از استرس و افسردگی که عمدتا با خرید کردن کالا و خدمات پر می شود، بخشی از فرایند اعتیاد اجتماعی هستند.
پایین بودن فاکتورهای عزت نفس عمومی باعث شده است که اقشار جوان و عمدتاً دختران و بانوان به سمت انواع جراحی های زیبایی، مصرف محصولات آرایشی و وابستگی شدید به استفاده ازآنها گرایش یابند، که درنوع خود وابستگی اجتماعی به حساب می آید.


پدیده چاقی که امروزه اپیدمی شده و دامن اکثر مردم را گرفته است، بدون توجه و درنگ در قابلیت های ذاتی و طبیعی بدن و وجود انسان، صرفاً بوسیله خرید محصولات معالجه می شود. والبته این معالجات هیچوقت موجب رفع مشکل نشده و نخواهد شد. چون روندیست در راستای اعتیاد اجتماعی.

در این مورد:

«کانال خوش اندامی و لاغری دائمی»

نام
ایمیل
پیام
حداکثر تعداد کاراکتر : 1000
کد امنیتی
متن تصویر زیر را در کادر مورد نظر وارد نمایید.
captcha
loading...
باز گشت به صفحه اصلی باز گشت به صفحه مطالب
...:::: تمامي حقوق اين سايت برای سامانه تغذیه هوشمند محفوظ می باشد ::::...
...:::: کپی برداری از مقالات سایت با ذکر منبع بلامانع است ::::...
Design By: Ahmad
|||