بستن
نام کاربری:
رمز عبور:
فراموشی رمز عبور؟ عضویت
به ما بپیوندید
صفحه اصلی عضویت راهنمای عضویت سوالات متداول درباره ما تماس با ما
امروز يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
انتخاب رنگ زمینه:
افراد آنلاین :  2
بازدید امروز : 873
بازدید دیروز : 1.157
تعداد کل بازدید :  24415345
بهترین حالت نمایش سایت
در مرورگر Firefox
زندگی متمدن ولی تغذیه به روش انسان اولیه!

 

زندگی متمدن ولی تغذیه به روش انسان اولیه!

متاسفانه ما بعنوان انسان قرن بیست و یکمی با اینهمه هیاهو و پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی، در یکی از ابتدایی ترین اعمال و کردار خودمان، یعنی خوردن و آشامیدن به سبک انسانهای اولیه تغذیه میکنیم و شاید به مراتب بدترازآنها، چون آنها به طبیعت و اصل انسانی نزدیکتر از ما بودند.


بارها تاکید کرده ایم که سه وعده غذای صبحانه و ناهار و شام برگرفته از شرایط و مقتضیات انسان اولیه بوده است. انسان اولیه شکارچی و بعد کشاورزبود. فعالیت او براساس طلوع و غروب خورشید یعنی با حرکت چرخشی زمین به دور خود تنظیم می شد. هنگامی که هوا روشن میگشت، یعنی صبح میشد، بهرحال بعد از ساعت های طولانی خواب، انسان اولیه گرسنه بود و میخواست  دنبال شکار یا کشاورزی برود، پس غذا میخورد(بعداً اسمش را گذاشتیم صبحانه).بعد ازگذشت مدتی که آفتاب وسط آسمان می رسید و از کار و فعالیت کشاورزی و دنبال کردن شکار خسته و کاملاً  گرسنه شده بود، بازهم غذا میخورد(اسمش را گذاشتیم ناهار). سپس به کار و فعالیت مشغول می شد تا غروب آفتاب و تاریکی شب و بازهم به شدت گرسنه می شد و مجبور به خوردن بود(اسمش را گذاشتیم شام)


این رسم و سنت در تغذیه، نسل به نسل به بشر امروزی رسید، دست نخورده و بِکر!


انسان اولیه درست عمل میکرد، بخاطر گرسنگی غذا میخورد ولی فواصل گرسنگی او تصادفاً و براساس شرایط زندگی اش به سه مقطع از روز منتهی می شد، صبح،ظهر و شب.


اکنون سئوال این است که آیا، زندگی عصر کنونی، هیچ تشابهی به زندگی بشر پارینه سنگی و عصر کشاورزی و شکار دارد؟ که ما بخواهیم مطابق آنها غذا بخوریم؟


اگر مثل انسان اولیه در پاسخ به احساس گرسنگی جسمی غذا بخوریم، درست عمل کرده ایم، ولی اگر بخاطر شرطی شدگی و عادت، و فرهنگی شدن یک شیوه تغذیه، با پیروی کورکورانه از رسم و آئین سه وعده ناهار، شام و صبحانه بخواهیم تغذیه کنیم، سرنوشت ما چیزی می شود که امروزه گرفتارش هستیم!


خیلی از مردم ساعات های طولانی به خودشان گرسنگی میدهند و غذا نمیخورند یا به کودکان خردسال

معصوم  گرسنگی میدهند و آنها را به تحمل درد و رنج مجبور می سازند تا وقت شام و ناهار و صبحانه برسد!!


من شخصاً چقدر این جمله را از مادر شنیدم و دستورش را اطاعت کردم در حالیکه ساعت های متوالی از گرسنگی و درد وحشتناک آن به خودم می پیچیدم:


«پسرم، داری گریه میکنی!خجالت نمی کشی! تو برای خودت مردی شده ای! فردا پس فردا میخوای همراه بابات بروی دنبال کار و کشاورزی! داری بخاطر گرسنگی بی تابی میکنی؟یکی دوساعت صبر!بذاربابات از سرکار برگرده، همه با هم ناهارمیخوریم!»


متاسفانه بشرکنونی با جهل و نادانی خویش، قوانین بی قاعده و بی اصل و بی منطق خودش را جایگزین قانون الهی و طبیعت نمود. قانون الهی که فوق  العاده دقیق و بسیار شگفت انگیز و با درنظر گرفتن همه متغیرهای سلامتی و حیات سالم بشری طراحی شده اند، بخاطر جهل و نادانی انسان، قلب شد و تغییریافت، طوری که امروزه، نتیجه چنین خلاقیتهای ابلهانه، سرنوشت محتومیست که مبتلا شده ایم!!


و پس از اینکه در اعمال و کردار احمقانه خویش مبتلا شدیم، قدم را فراتر گذاشتیم و به شکم ها یا طغارهای برجسته و باسن های کت و کلفت مان افتخار میکنیم و اشوه گری!

 

 

وچقدر دردناک است که چربی را از نواحی دیگر بدن ساکشن میکنیم و با هزینه های میلیونی در باسن هایمان تزریق میکنیم برای اینکه چند تا میمون هوس باز را خوشحال و خرسند بسازیم!


اگر شما هم به درک و احساس من از حقیقت دست یافتید، از همین لحظه موتور غیرت الهی تان را روشن کنید و هرچه زودتر از جرگه و تبار گمراهان حق ستیز، بیرون بروید!


بهمن ابراهیمی

«کانال خوش اندامی و لاغری دائمی»

نام
ایمیل
پیام
حداکثر تعداد کاراکتر : 1000
کد امنیتی
متن تصویر زیر را در کادر مورد نظر وارد نمایید.
captcha
loading...
باز گشت به صفحه اصلی باز گشت به صفحه مطالب
...:::: تمامي حقوق اين سايت برای سامانه تغذیه هوشمند محفوظ می باشد ::::...
...:::: کپی برداری از مقالات سایت با ذکر منبع بلامانع است ::::...
Design By: Ahmad
|||