بستن
نام کاربری:
رمز عبور:
فراموشی رمز عبور؟ عضویت
به ما بپیوندید
صفحه اصلی عضویت راهنمای عضویت سوالات متداول درباره ما تماس با ما
امروز پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
انتخاب رنگ زمینه:
افراد آنلاین :  7
بازدید امروز : 1.448
بازدید دیروز : 2.967
تعداد کل بازدید :  26541091
بهترین حالت نمایش سایت
در مرورگر Firefox
معالجه افسردگی با تغییر رفتار، افکار و احساسات(بدون هرگونه دارو)

معالجه افسردگی  با تغییر رفتار، افکار و احساسات(بدون هرگونه دارو)

احتمالاً با مطالعه این مقاله خود یا یکی از عزیزان شما دچار افسردگی هستید و در پی درمان و رفع مشکل روحی و عاطفی خودتان می باشید.

قبل از جستجوی درمان، بهتر است در کشف حقیقت افسردگی باشید، که چرا شما یا یکی از عزیزان تان دچار یک چنین وضعیتی شده اید؟ آیا دست روزگار اینطور میخواهد؟ آیا شرایط و محیط اجتماعی،شغلی و خانوادگی افسردگی را برشما تحمیل میکند؟آیا رفتار اشخاصی خاص سبب بروز افسرده حالی در شما می شود؟ آیا ریشه خانوادگی و وراثتی دارد، یعنی از خویشان نزدیک مثل پدر و مادر روحیه افسرده برای شما ارث رسیده؟ آیا علت اصلی ژنتیک وهورمون ها و معیوب شدن سیم پیچی های مغز و فعالیت های شیمیایی آن می باشد؟ آیا دچار مشکلات روانی و اختلال هیجانی می باشید؟

هرچند هیچ کس نمی تواند نقش عوامل ذکر شده را منکر شود ولی افسردگی بعلت یک فاکتور فوق العاده مهم و تعیین کننده ای بوجود می آید که جزو هیچ یک از آنها نیست!

عامل مهم و تعیین کننده افسردگی خود شما هستید!

شمایی که نسبت به همه اتفاقات این عالم فکر میکنید، ارزشیابی میکنید، قضاوت میکنید و بدنبالش دست به یک رفتار خاص می زنید!

طبق آخرین یافته های علمی دانشمندان، افسردگی یک احساس است! بله افسردگی فقط یک احساس است!

ولی آیا می دانید احساس یعنی چه؟ واقعاً می توانید احساس را دقیقاً برای خودتان توضیح بدهید؟

ما انسان ها دارای انواع مختلف احساس هستیم: افسردگی، نومیدی، خشم، گناه، شرم، حسادت، هیجان، نگرانی و غیره

ماهیت این احساس ها چیست؟از کجا ناشی می شوند؟ چرا دچار احساس غم می شویم؟ چرا دچار احساس افسردگی می شویم؟ چرا دچار احساس خشم می شویم؟ چرا دچار احساس گناه می شویم؟و چراهای دیگر...

منشا و منبع نوع احساس ما را تفکر یا افکار ما تشگیل میدهند.

افکار ما درست مثل درخت هستند و احساسات ما میوه های آن درخت. هردرختی نیز میوه مخصوص خودش را دارد. درخت سیب حتماً میوه سیب می دهد؟ هرگز میوه گلابی نخواهد داد، چون نقشه ژنتیکی اش همین است وبس!

به این ترتیب افکاری که در ذهن ما به جریان می افتد، از انواع و اقسام مختلف است. متاسفانه اکثریت مردم از جنس افکار خودشان آگاهی ندارند که هیج! بلکه از عملکرد و نقش ان نیز بی خبرند!

هیچ انسانی نمی تواند بگوید، درتمام عمر خودم، من در فلان تاریخ، روز و ساعت و دقیقه دچار احساس خوشحالی شدم، درحالیکه درذهنم افکار بدو انحرافی موج می زد! حتی نمی توان در تمامی نوع بشر یک مثال و نمونه هم اینچنین پیدا کرد!

این قانونمندی آنقدر قطعی و حتمی و انکار ناپذیر است که من هرگز از هیچ فرد حتی برجسته ترین روانشناسان هم نمی توانم بپذیرم که بگویند، بصورت استثناء بین یک فکر و احساس رابطه عکس وجود دارد! یا در یک مورد خاص رابطه ای بین ایندو وجود نداشته است!

افسردگی بعنوان یک احساس نتیجه قطعی و حتمی طرز تفکر و برداشت انسان است!

ما اصلاً به درست یا غلط بودن طرز تفکر یک فرد کاری نداریم. فقط حرف اصلی ما این است که وقتی شما در حیاط خودتان درخت سیب دارید، نباید منتظر میوه گلابی باشید! هرچند که شما از سیب متنفر باشید، دیدن درخت سیب حالت ناراحت کننده به شما بدهد! سیب میوه فوق العاده خطرناک بنظر شما باشد! یا ازنظر شما سیب معجزه جهان طبیعت باشد! هیچ تفاوتی نمی کند!

چیزی که تفاوت میکند این است که :

وقتی شما فکر می کنید "سیب میوه فوق العاده خطرناکی است"، حتماً و طبعاً، بدنبالش با دیدن سیب، یا حتی با به یاد آوردن آن، "دچار احساس ترس" خواهید شد!

واگر فکر کنید که "سیب معجزه جهان طبیعت است"، با دیدن و بوئیدن آن دچار احساس شادی و آرامش عمیق درونی خواهید شد.

 

ملاحظه می کنید که خیلی راحت نوع احساس شما نسبت به یک چیز، کاملاً تابع طرز تفکر شماست!

بنابراین تا هنگامی که تفکر شما اصلاح نشود، نمی توانید احساس خودتان را با خوردن قرص و دارو تغییر بدهید! مواد شیمیایی درون دارو فقط بعنوان محرک و فعال کننده بخشی از سیستم پاداش دهنده مغز خواهد بود، که البته با وجود افکار بد و منفی راجع به سیب هرچقدر که مغز خود را وادار به ترشح سروتنین بکنید، در اصل قضیه تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

وقتی در باره چیزی احساس افسردگی میکنید، سعی کنید، فکرمنفی مرتبطی را که درست قبل و یا در جریان افسردگی داشته اید، شناسائی کنید. زیرا در واقع این افکار، حالت بد روحی را در شما آفریده اند، با یادگیری سازمان دادن مجدد افکارتان  می توانید حالت روحی خود را تغییر دهید.

شاید در باره صحت تمام این مطالب مشکوک باشید و آنرا رد کنید، چرا تفکر منفی چنان جزئی از زندگی شما شده که به صورت اتوماتیک درآمده است و هرچیزی که برخلاف باورهای بنیادین شما باشد، بطور خودکار آنرا رد میکند تا از افتادن به چالش عمیق با فکر جدید، خود را راحت سازد!

افکار منفی شما که از دوران طفولیت و در طول زندگی بزرگسالی باهزاران هزار تجربه پیوند خورده است، بصورت کاملاً اتوماتیک جلوی هرگونه افکار جدید و مخالف را سد میکند. زندگی با افکار منفی برای افسرده بقدری طبیعی است که گرفتن قاشق در دست!

درمان افسردگی درحالیکه کار سختی است، ولی درعینحال کاملاً آسان است اگر:

مسئولیت زندگی و سلامت خودمان را بپذیریم!

درغیر اینصورت، اگر مسئولیت سلامتی خودمان را قبول نکنیم، و آنرا به دوش داروها و پزشکان و بیمارستان و دیگران بگذاریم که  "باید آنها مرا خوب بسازند"، چون وظیفه آنهاست، تخصص آنهاست، پس برای چی درس خوانده اند؟ برای چی مطب زده اند؟ برای چی  پول می گیرند؟ در اینصورت شما همیشه افسرده باقی خواهید ماند! درحالیکه همیشه در راه مطب پزشکان با یک کیسه داروهای رنگارنگ زندگی میکنید!

این حرف به معنای، نرفتن پیش پزشک و روانشناس و بیمارستان نیست! شما اگر مریض هستید، قطعاً باید نزد یک متخصص بروید و درمان شوید!

اما اکثر افراد افسرده مریض نیستند! بیمار به حساب نمی آیند!

شما انسان سالمی هستید که سلامت جسم و روح خود را با افکار انحرافی و خطا، بصورت روزمره تخریب می کنید.

این مشکل را نمی شود با چند جلسه مشاوره یا مصرف دارو درمان کرد!

این مشکل مستلزم و نیازمند، آموزش های علمی و معتبر، تلاش روزمره و دریافت راهنمایی و مشاوره گام به گام می باشد تا افکار و اندیشه های بیمار کننده بتدریج در پرتو تمرینات حساب شده، از ذهن تان بیرون ریخته شده و افکار سالم جایگزین آنها بشود!

خوشبختانه این کار کاملاً ساده و شدنی است، فقط وقتی که مسئولیت سلامتی خود را بپذیرد.

آیا فکر نمی کنید که الان وقت پذیرش مسئولیت است؟

 

دربرنامه درمان افسردگی این سایت  9 پکیج آموزشی همراه با تمریناتی جهت اصلاح افکار و اندیشه های شما طراحی شده است. این مطالب هم اکنون در برترین مراکز درمان افسردگی کشورهای اروپایی و آمریکا مورد استفاده قرار میگیرد.

مطالب به صورت صوتی تهیه گردیده است که با گوش سپردن به آنها و آموختن مطالب اساسی و پایه ای راجع به طرزکار افکار و احساسات، روش های صحیح و گام به گام را طی 9 پکیج به شما تعلیم می دهد.

شرط موفقیت در این برنامه 80 به 20 می باشد.

یعنی 80 درصد تمرین و تلاش عملی و 20 درصد یادگیری و آموزش مطالب علمی .

فهرست پکیج های برنامه درمان افسردگی

 

 

پکیج اول: مروری بر افسردگی
پکیج  دوم : راهبردهای رفتاری برای مدیریت افسردگی

پکیج  سوم: رابطه بین تفکر و احساس
پکیج  چهارم: تحلیل الفبایی برای کشف ریشه های افسردگی
پکیج  پنجم: سبک های تفکر بی فایده  
پکیج  ششم: جستجوی اکتشافی و مجادله ای  
پکیج  هفتم: نتیجه نهایی
پکیج  هشتم: باورهای بنیادین
پکیج  نهم: حفظ دستاوردها و سالم زیستن

 

 

تعرفه شرکت در این دوره:

  • توجه:  این دوره آموزشی به هیچ عنوان جایگزین معالجات بالینی و دارویی نمی باشد. 

ب) دانلود کامل فایل های آموزشی این

 50 هزار تومان 

 

جهت عضویت در سایت کلیک کنید

 

ثبت نام  جهت دانلود فایل های آموزشی 

در این مورد:

«کانال خوش اندامی و لاغری دائمی»

نام
ایمیل
پیام
حداکثر تعداد کاراکتر : 1000
کد امنیتی
متن تصویر زیر را در کادر مورد نظر وارد نمایید.
captcha
loading...
باز گشت به صفحه اصلی باز گشت به صفحه مطالب
...:::: تمامي حقوق اين سايت برای سامانه تغذیه هوشمند محفوظ می باشد ::::...
...:::: کپی برداری از مقالات سایت با ذکر منبع بلامانع است ::::...
Design By: Ahmad
|||