بستن
نام کاربری:
رمز عبور:
فراموشی رمز عبور؟ عضویت
به ما بپیوندید
صفحه اصلی عضویت راهنمای عضویت سوالات متداول درباره ما تماس با ما
امروز يكشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
انتخاب رنگ زمینه:
افراد آنلاین :  3
بازدید امروز : 2.084
بازدید دیروز : 3.086
تعداد کل بازدید :  25861220
بهترین حالت نمایش سایت
در مرورگر Firefox
رژیم نوین لاغری بدون گرسنگی، حتی یک دقیقه!!


خوردن غذهای خوشمزه و دلخواه

رایج ترین حرف درمیان افراد چاق و دارای اضافه وزن این است که نمی توانند جلوی خودشانرا بگیرند و در مقابل گرسنگی به شدت احساس ضعف میکنند. و از اینکه قدرت اراده کافی ندارند، احساس شرمندگی و گناه میکنند! دیگران هم فکر میکنند افراد چاق حتماً خود نگهدار نیستند و نمیتوانند جلوی شکم شانرا بگیرند.
چرا که همه ما باور کرده ایم، گرسنگی کشیدن نوعی فضیلت است و همچنین باعث لاغری می شود!

من میخواهم در این مقاله بطور مختصر اثبات کنم که گرسنگی بوسیله قدرت اراده قابل کنترل و مهار زدنی نیست. و اگر کسی دست به این کار بزند، چاقی و چربی اندوزی بدن فقط بخش کوچکی از نتایج و تبعات این کار خواهد بود!

و همچنین توصیه خواهم کرد روشی را امتحان کنید که میخواهد شما را بدون حتی دقیقه ای گرسنگی کشیدن، به سمت لاغرشدن و لاغر ماندن واقعی هدایت میکند.

در این مرحله شاید قبول این واقعیت برای شما خواننده گرامی سخت باشد که: فکر کنید بدون گرسنه ماندن میتوان غول چاقی را از خانه فرشته بیرون کرد. متاسفانه غول چاقی روز به روز فقط به دلیل گسترس یکسری باورهای غلط بزرگتر و نیرومندتر می شود. باورهای اشتباه و غلطی که عمدتاً توسط مدعیان تحصیل کرده و دانشگاه رفته و تخصص گرفته ترویج می شود!!

ازجمله باورهای غلط این است که " گرسنگی کنترل پذیر است!"، لذا افراد از خودشان و دیگران توقع دارند حتماً بایستی در هنگام گرسنگی جلوی خودشان را بگیرند، یا اصلاً غذا نخورند، یاکم بخورند، و هر چقدر پیام های گرسنگی را بدون پاسخ بگذارند، همانقدر کار خوب و مثبتی انجام داده اند. نوعی فضیلت و معنویت در آن نهفته است، چنانکه سعدی علیه الرحمه میگوید؛

"اندرون از طعام خالی دار                             تا در او نور معرفت بینی

 این شکم بی هنر پیچ پیچ                           صبر ندارد که بسازد به هیچ»

  همه ما متاسفانه با چنین پیشینه فرهنگی و حتی اعتقادی، کاملاً باور کرده ایم و در آداب و شیوه های زندگی مان گرسنگی کشیدن را بخوبی به اجرا میگذاریم. فلذا هرکسی بتواند بیشتر طعم تلخ گرسنگی را برخود به چشاند همانند یک قهرمان احساس عالی نشاط و اعتماد بنفس پیدا میکند و اگر به گرسنگی خود پاسخ مثبت بدهد، حتماً خود را آدم ضعیف النفسی به حساب می آورد. بخاطر حاکمیت باور عمومي "بر كنترل پذيربودن گرسنگی"، باعث شده است كه "رفتار" نخوردن ونیاشامیدن در موقع احساس گرسنگی"، را از دیگران و ازخودمان متوقع باشيم، که درصورت سرپيچي نیز فرد خاطی باید هزينه سرزنش عمومي را بپردازد:

عجب بچه شکمویی هستی، نمیتونی دو دقیقه اون شکم صاحب مرده را خاموش کنی!

واقعاً که آدم بی اراده ای هستم، اصلاً تحمل گرسنگی را ندارم!

چقدر بده که آدم اسیر شکمش باشه!

و شما هم حتماً هنگامی که توانسته اید برای ساعت های متوالی در مقابل قار وغور شکم تان مقاومت کنید و آنرا بدون پاسخ بگذارید و بالاخره ناله های آنرا خاموش سازید، به نوعی احساس اعتماد بنفس دست یافته اید!

اما با وجود گسترش وعمومیت این طرزتفکر، بایستی با قاطعیت اعلام کنم که گرسنه نگهداشتن خود به هردلیلی، علت شماره یک چاقی و چربی اندوزی بدن می باشد.

کسانی که به خودشان گرسنگی میدهند، با منطق بیولوژیکی بدن شان، در جنگ و ستیز می افتند.

 

گرسگی و حرص  ولع زیاد برای پرخوری

مخصوصاً کسانیکه بوسیله رژیم های غذایی سخت گیرانه در تلاش سازمان یافته و برنامه ریزی شده، اقدام به محرومیت خود از خوردن و یا محدودیت شدید غذایی رو می آورند، عملاً در مسیر چاق شدن گام برمیدارند. بعلاوه به مرور زمان دچار اختلالات شدید عاطفی و روانی و خلق خوی غیر اخلاقی می شوند.

برخلاف نسخه های رژیمی و باور عمومی، اگر شما به موقع به گرسنگی خودتان با خوردن پاسخ ندهید، در واقع بدن خودتان را مجبور می سازید که به منظور تامین نیازهای حیاتی اندم های درونی ازجمله مغز، اقدام به ذخیره سازی کالری(سلولهای چربی بصورت کلیکوژن) بنماید، تا در مواقع اضطرار از آن استفاده کند.

همین اندازه باید بدانید که خوردن که ناشي از فرامین طبیعی مغز می باشد، و هیچ کس نمیتواند با مصلحت اندیشی و باورهای فرهنگی و اجتماعی، یک غریزه بیولوژیکی را خاموش ساخته و بدون پاسخ بگذارد، آنهم غریزه ای مثل خوردن که بقاء موجود زنده ارتباط تنگاتنگ با آن دارد!

اگر شما سعی دارید با پیروی از دستورات و مقررات خاص  رژیمی سامانه گرسنگی را تحت کنترل بگیرند، یقین بدانید مثل میلیون ها نفر دیگر، سرانجام محکوم به شکست هستید. فریب موفقیت های زود گذر را نخورید! شما نمیتوانید با اتکاء به قدرت اراده از مغزتان بخواهید که سیگنال گرسنگی را نفرستد.

برخی افراد مدعی اند، البته درسته که گرسنگی یک نسخه بیولوژیکی است، ولی ما انسانها میتوانیم آنرا خاموش سازیم و یا بدون پاسخ بگذاریم!

بله، میتوانیم، اما این فقط ظاهر قضیه است!

شما ممکنه، 2، 3، 5، 8، 10، 18، یا 24 ساعت غذا نخورید، آیا میتوانید 48 ساعت، یا 72 ساعت یا یک هفته یا یک ماه غذا نخورید؟!

گرسنه نگهداشتن بدن یک اشتباه جدی و خطرناک است خواه 2 ساعت یا دو هفته!

نتیجه هردو این است که بدن انسان به فعال سازی مکانیسم یا مود بقاء  اقدام میکند. مود بقاء با تشخیص کمیابی مواد مغذی و مورد نیاز بدن، فرمان ذخیره سازی کالری را میدهد. چون کالری منبع انرژی تمام اندام های حیاتی از جمله مغز، قلب، کلیه و سایر دستگاههای پیچیده  دیگر می باشد، سیستم های ذخیره سازی و حفاظت از منابع انرژی توسط مغز بطور خودکار وظیفه خود را انجام میدهند. از جمله ساز و کارهای جذب هرچه بیشتر کالری و حفظ منابع ذخیره ای، هورمون ها هستند که میتوان به هورمون های انسولین، لپتین، گرلین در این میان اشاره و تاکید کرد.

به این ترتیب حتی اگر با سماجت و سرسختی های رژیمی و خوردن محرک های شیمیایی(قرص ها) یا دستگاههای دیگر از جمله بالن  یا حلقه، و ورزش های سخت، منابع انرژی بدن را کم کنید یا ورود انرژی به بدن را محدود سازید و تعادل و توازن شکل گرفته  در وضع موجود را بهم بزنید، بطور قطع هورمون های فوق الذکر در سیستم گوارش و مغز وظیفه ذخیره سازی کالری با رسیدن اولین لقمه هی غذایی را شروع میکنند. و در این میان فرقی هم نمیکند که شما چه غذایی میخورید، چقدر میخورید و کی و چه وقت میخورید!!!

خیلی از این افراد، بيمارانی هستند که درچندین برنامه رژيم غذايي قبلاً وزن خود را كم كرده و سپس براي حفظ وزن کاسته شده، با بدن شان به جنگ و ستیز پرداخته اند. توانايي افراد چاق و دارای اضافه وزن در پذيرش محروميت غذايي مزمن حتی درسطحي كمتر از 400 كالري در هر روز و براي دوره هاي متوالي، هرگز برای من شگفت انگیز نیست که ببینم افراد بیشماری پس از طی دوره های سخت رژیم جان فرسا و تمرینات ورزشی طاقت فرسا، بطرز اندوه باری  همچنان دچار چاقی در ناحیه شکم و باسن هستند!

اما دوستان عزیزی که زندگی تانرا به رژیم های غذایی، قرص های لاغری و سایر شیوه های غلط پیوند زده اید، اجازه بدهید توصیه جدی برایتان داشته باشم:

در جهاني كه غذاهاي متنوع به سهولت قابل دستيابي است، حفظ كاهش وزن بوسيله رژيم غذايي، مستلزم تلاش آگاهانه مستمر و دائمي براي كم خوردن است. و فرایند کم خوردن غذا مثل این است که شما سعی کنید هر روز بجای 8 ساعت خواب 3 یا 4 ساعت بخوابید! یا اینکه سعی کنید برای چند روز اصلاً نخوابید! فکرمیکنید چه مدت زمانی میتوانید اینطور عمل کنید. درست همانطور که درمقابل فرمان مغز برای خوابیدن، ما نمیتوانیم مدت زمان زیادی مقاومت کنیم، درخصوص خوردن نیز همینگونه است! خوردن عملی است بوسیله مغز کنترل می شود، و اگر مدتی آنرا بطور ارادی بدون پاسخ بگذاریم، تمام افکار ما را تحت سلطه خود خواهد گرفت و بالاخره ما را مجبور به خوردن خواهد ساخت. اين ويژگي در ماهيت هر ارگانيسم زنده اي قرار دارد كه رفتارهايش را به فرمان و دستور مغز انجام بدهد.
کسانی که رژیم میگیرند و یا از روش های تهاجمی بیرونی برای کنترل مکانیسم طبیعی بدن شان استفاده میکنند، درحقیقت بدست خودشان چاقی را بوجود می آورند. یعنی با رفتارهای اشتباه، بدن را به چربی اندوزی مجبور می سازند.
لذا چاق های عزیز، پاسخ مشکل خود را دررژيم غذايي جستجو نکنید، بایستی به فکرتغييردادن رفتارهای خود در پاسخ دادن به سيگنالهاي برخاسته ازمغزتان باشید.

وبرنامه کاهش وزن سامانه تغذیه هوشمند، درهمین چارچوب فعالیت میکند. یعنی پاسخ های شما به سیگنالهای بدن تانرا که بنا به دستور رژیم های غذایی ساخته و پرداخته شده، تغییر داده و آنرا به مسیر طبیعی  برمی گرداند.

گرسنگی و وسواس های ذهنی

بدیهی است دراین سامانه هيچ گونه رژيم غذايي برای كاهش وزن ارائه نمي شود؛ چرا که کارما بيشتر يك رويكرد كنترل كردن پاسخ به گرسنگي و، حتي مهمتر از اين، شيوه دگرگون ساختن سائق های اشتها آور  و ویار ساز بوسيله كاهش استرس است كه رژيم غذايي باعث آن می شوند.
اين يك شیوه انقلابي درکاهش وزن است! و تنها رويكرديست كه توانسته است بطرز موفقيت آميزي ضمن کاهش وزن، آنرا برای مدت طولاني و تا پایان عمرماندگار سازد، بدون اینکه به مصرف دارویی خاص نیاز باشد.

در طول مدتی که این سایت راه اندازی شده افراد بسیار زیادی ازمیان اقشار مختلف با ارسال ایمیل از این مطالب و دیدگاهها اظهار شگفتی میکنند. پذیرفتن این واقعیت که بدون حتی دقیقه ای تحمل گرسنگی و محرومیت میتوان به سهولت وزن کم کرد، برایشان باور کردنی نیست. مگر آنهائیکه با وجود شک و تردید وارد فرایند اجرایی این برنامه شده و پس از ثبت نام در دوره های اینترنتی کاهش وزن با این شیوه موفق می شوند، درگام نخست بر افکار و احساسات تلخ بجا مانده از دستورات رژیم های غذایی قبلی، دور ریختن احساس گناه و شرمندگی از پرخوری، وسواس ذهنی نسبت به غذا رهایی پیدا کنند. و با این احساس رضایت و پایبندی به اجرای تکنیک های ارائه شده، پله های ترقی به سمت کاهش وزن یک به یک برداشته می شود.

نویسنده: بهمن ابراهیمی

در این مورد:

«کانال خوش اندامی و لاغری دائمی»

 
  • 1
  • 2
  • منتظر بمانید
نام
ایمیل
پیام
حداکثر تعداد کاراکتر : 1000
کد امنیتی
متن تصویر زیر را در کادر مورد نظر وارد نمایید.
captcha
loading...
باز گشت به صفحه اصلی باز گشت به صفحه مطالب
...:::: تمامي حقوق اين سايت برای سامانه تغذیه هوشمند محفوظ می باشد ::::...
...:::: کپی برداری از مقالات سایت با ذکر منبع بلامانع است ::::...
Design By: Ahmad
|||