بستن
نام کاربری:
رمز عبور:
فراموشی رمز عبور؟ عضویت
به ما بپیوندید
صفحه اصلی عضویت راهنمای عضویت سوالات متداول درباره ما تماس با ما
امروز سه شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۹
انتخاب رنگ زمینه:
افراد آنلاین :  7
بازدید امروز : 66
بازدید دیروز : 1.804
تعداد کل بازدید :  26449945
بهترین حالت نمایش سایت
در مرورگر Firefox
غذا یا غول چراغ جادو

برای بسیاری از مردم بالاخص برای زنان یک چراغ جادو به حساب می آید که میتوانند همه آرزوها و خواسته ها، دردها و رنج هایش را به کمک غول چراغ جادوی غذا برآورده سازند.

در واقع غذا فقط غذا نیست بلکه نماینده خداست برای شفای عاجل و فوری خیلی از ناراحتی ها و احساسات و ناکامی های زندگی خشن و بی روح جهان مدرن.

این کارکرد شگفت انگیز غذا مخصوصا در لحظات دشوار و گرفتاریها بسیار مورد استفاده است. در سنگر غذا خوردن میتوان از هر آسیبی که زندگی به انسان وارد می سازد، در امان ماند و به تیرهای غیبی که به سراغ انسان می آید،جا خالی داد.

وقتی مقداری زیادی خوراکی و غذا داخل یخجال باشد، بیشتر احساس دلگرمی و امیدواری داریم و خیال مان راحت است که غول چراغ جادو در بعد از غروب های بی روح و شب نشینی های رویایی مونس و همدم انسان است.

با این توصیفات خواستم بگویم که برای خیلی از ما، غذا فقط غذا برای تامین نیاز بدن مان نیست، این تعریف خیلی وقت است که به تاریخ پیوسته است. متعلق به دوران ماقبل صنعتی بود. زمانی که انسانها درحد یکی دو وعده غذای روزانه خودشان میتوانستند درآمد داشته باشند و یا کشاورزی سنتی قادر به تولید انبوه مواد غذایی نبود.

ولی الان فرق میکند، داستان بکلی متفاوت شده است. توان کشاورزی صنعتی و علمی روز به روز در حال توسعه است و میتواند انواع و اقسام مواد غذایی در مقیاس کلان تولید نماید و در اختیار انسانها قرار بدهد.

در چنین جهانی که مواد غذایی مختلف در اختیار همه قرار دارد، دیگرکارکرد غذا طبق توصیفی کلی که ارائه کردیم، برای تامین نیاز جسمی انسان نیست. انسان کنج نشین مبهوت در صفحه جادویی تلویزیون و رهاشده روی مبل، بهترین آرمانش غذاست. مقصد و ماوایش یخچال است.

ما میخوریم تا غصه و غم، دلتنگی و نومیدی، بی هدفی و سردرگمی ما را نبلعند!

ما میخوریم چون بدهکاریم!

ما میخوریم چون با همسرمان اختلاف داریم!

ما میخوریم چون کشورمان در حال تحریم است!

ما میخوریم چون تنها کاریست که بنظرمان میتوانیم بخوبی انجام بدهیم!

خوردن ما امروز واقعاَ به تراژدی تبدیل شده است اگر نخواهیم این رفتار را به جایگاه اصلی اش برگردانیم، آسیب و خطر جدی نه فقط خودمان بلکه نسل های بعدی ما را نیز تهدید میکند.چون بصورت ناهوشیارانه کودکان خویش را با همین شیوه تربیت میکنیم.

به آنها یاد میدهیم که غذا خوردن با این سبک و سیاق یک راه حل است، نه یک مسئله! وقتی نتوانیم در مقابل عواطف و هیجانات دردناکی که گریبانگیرمان شده. استراتژی روشن و موثر ارائه بدهیم چونکه اصلا چنین چیزهایی را در زندگی و مدرسه و دانشگاه نیاموخته ایم، پس اولین استراژی که از مادرمان آموخته ایم، غذا خوردن را بهنگامی که دچار شکست،ناکامی،خشم و استرس و نومیدی بکار می بندیم.

در این نوع زندگی که بسیار فراوان به چشم میخورد، انسان نمیخواهد مسئولیت تبعات افکار منفی خود را که احساسات تلخ می باشند، پذیرا باشد. انسان نمیخواهد تحمل خود را در مقابل احساسات تقویت کند، بلکه تلاش میکند از این حالت ها فرار نماید. درحالیکه هیچ امکان فرار نیست. وقتی که ذهن تانرا مشغول بافتن افکار منفی قرار داده اید، به واقع برای احساسات یا طوفان های روانی تلاش میکنید. وقت عینک تفکر خوب و بد را به چشم می زنید، یعنی در حال پرورش بار احساسی و هیجانی مثبت و منفی هستید.

و جالب اینکه هیچ وقت باخودتان برنامه روشنی برای زندگی در درون این هیجانات مثبت و منفی ندارد. فقط گرفتارش می شوید.

در این مورد:

«کانال خوش اندامی و لاغری دائمی»

نام
ایمیل
پیام
حداکثر تعداد کاراکتر : 1000
کد امنیتی
متن تصویر زیر را در کادر مورد نظر وارد نمایید.
captcha
loading...
باز گشت به صفحه اصلی باز گشت به صفحه مطالب
...:::: تمامي حقوق اين سايت برای سامانه تغذیه هوشمند محفوظ می باشد ::::...
...:::: کپی برداری از مقالات سایت با ذکر منبع بلامانع است ::::...
Design By: Ahmad
|||