بستن
نام کاربری:
رمز عبور:
فراموشی رمز عبور؟ عضویت
به ما بپیوندید
صفحه اصلی عضویت راهنمای عضویت سوالات متداول درباره ما تماس با ما
امروز شنبه ۲۷ دي ۱۳۹۹
انتخاب رنگ زمینه:
افراد آنلاین :  5
بازدید امروز : 1.445
بازدید دیروز : 3.960
تعداد کل بازدید :  26430494
بهترین حالت نمایش سایت
در مرورگر Firefox
لطفا رادارهای بدن خود را هنگام تغذیه خاموش نسازید!

ازآنجائیکه بدن انسان یک سیستم کامل هوشمند و بهم پیوسته و منسجمی است بنابراین مشارکت آگاهانه و تمام و کمال در هر تجربه را برای خودش لازم و ضروی می بیند. منظور از مشارکت آگاهانه یا آگاهی زنده داشتن به تک تک اتفاقات در درون و بیرون خودش می باشد. تک تک سلولهای ماشین بدن ما، دارای احساس درک و شعور ذاتی برای مبادله اطلاعات با همدیگر می باشند. البته در بدن سایر حیوانات زنده نیز اینگونه است. اما آگاهی بدن انسان از نوع کاملتری می باشد. همین آگاهی برتر انسان، متاسفانه بعلت خطا رفتن باعث صدمات جبران ناپذیر به سلامتی جسمانی و روانی انسان می شود.


اگر این وضعیت را با حیوانات که نزدیک ترین نوع به ما انسانها هستند، مقایسه کنیم، بهتر می فهمیم که یعنی چه؟


حیوانات بخاطر نداشتن ایگو یا خود، هیچ وقت هوشیاری جسمانی شان در حبس یا زندان فکر و تخیل و تفکر و حافظه به دام نمی افتد. حافظه دارند، ولی در حافظه شان زندگی نمیکنند. حیوانات کاملا در لحظه اکنون زندگی میکنند آنها بدون اختیار و محکوم به این نوع حیات هستند. پس هوشیاری جسمانی آنها در بهترین وضعیت ماموریت خودش را انجام میدهد. ولی هوشیاری جسمی ما متاسفانه به وسیله «ذهنیت» ما کاملا دزدیده می شود و بدن مان بخاطر از دست رفتن هوشیاری حسی، خیلی از مواقع کاملا آسیب پذیر میشود.


هوشیاری حسی ما توسط «ایگوی» ذهنی ما، به ماموریت های پوچ و بی ارزشی فرستاده می شود!!


باور کنید قصه تعریف نمیکنم. از یک مکانیسم بسیار مخرب در وجودمان صبحت میکنم.


هوشیاری برتر ما معمولاً‌مشغول حل و فصل مسائلی است که ذهن برایش تدارک دیده است. در حالیکه ممکن است یک فکر اساسا باطل و بی اعتبار و پوچ باعث بشود شما ساعت ها بصورت هیستریک آنرا در مغزتان ‌تکرار نمایید. یعنی چی؟


یعنی هوشیاری برتر و هوشیاری حسی بجای اینکه وظایف ذاتی خودش را در بدن انجام بدهد، در درون یک فکر یا خیال یا خاطره یا هیجان و احساس جذب شده است.


این ماموریت را ایگوی شما به او داده است. این ایگو کلمه خارجی است که روانکاوان غربی بیشتر استفاده میکنند و تاریخچه طولانی دارد می توانید تحقیق نمایید. من میگویم «بدل ذهنی»، استاد عزیزم جناب آقای پرویز شهبازی می گویند؛ «من ذهنی».


بدل ذهنی شما، هوشیاری جسمی تان را می دزدد و در چیزهایی خرج میکند که حقیقتاً‌هیچ ارزش واقعی ندارد و هیچ ثمره مثبتی به بار نمی نشاند. جز اتلاف عمر و خراب کردن بدن و اندام های سالم درون آن.


این هوشیاری برتر و الهی و انسانی ما توسط بدل ذهنی یا من ذهنی قبضه می شود و همانند هوشیاری حسی در چیزهایی هزینه می گردد که ذاتاً‌ از نظر زندگی یا خداوند هیچ ارزش و اعتباری ندارند.


هوشیاری یا آگاهی زنده ما در لحظه اکنون که بایستی بدن و ذهن و احساسات را کنترل و آنها را به سوی هدف زندگی هدایت نماید، ملعبه بدل ذهنی انسان قرار میگیرد و در چیزهایی جذب میگردد که اشاره شد، حتی ارزش یک لحظه درنگ و توجه را ندارند(هرچند که از نظر بدل ذهنی بسیار مهم و ارزشمند و حیاتی تعریف می شوند).
میدانم که موضوع اندکی پیچیده شد. موجب ساختن سئوالات تازه ای در ذهن شما گشت. این سئوالات مبارک است و میمون و نقطه آغاز عزیمت شما در یک ماموریت مهم زندگی. این تحرک و پویایی ذهن تانرا محترم شمارید و در راه بدست آوردن پاسخ های آن کوشا باشید.


و اما چرا بحث را به اینجا کشاندیم و چه ربطی به تغذیه و کاهش وزن دارد؟

این حضور آگاهانه یا هوشیاری که اصل انسان و اساس انسان است، باید(یعنی طبق فرمان و طرح ونقشه خالق متعال) فرمانده و پادشاه کل بدن باشد. سلامت بدن انسان و تحقق کامل آن، فقط با حضور زنده هوشیاری ممکن است. غفلت هوشیاری از آنچه در قلمرو پادشاهی اش واقع می شود، عواقب خطرناکی برای بدن دارد.


مهمترین این خطرات در هنگام تغذیه ناهوشیارانه یا ناآگاهانه واقع می شود.


وقتی بصورت ناهوشیارانه و عجولانه غذا میخوریم، یعنی چیزهای خارجی نامعلوم و ناشناخته ای را به قلمرو پادشاهی خودمان راه می دهیم. وقتی هوشیاری ما در هنگام تغذیه غایب باشد، یعنی دچار حواسپرتی باشیم، سیستم دفاعی هوشیاری حسی یا غریزی ما نمیداند در این ماده ای که هم اکنون بنام غذا وارد بدن شد، آیا واقعاً‌غذا بود یا پوششی بود برای نفوذ ویروسها و میکروبها و سموم؟

 

قلمرو پادشاهی بدن ما، یک حیطه فوق العاده پاکیزه و سالم و با استانداردهای شگفت انگیز بالایی فعالیت میکند، همانقدر که نیرومند است، آسیب پذیر هم هست. یک ویروس به راحتی می تواند آنرا مختل نماید. یک ماده سمی به سهولت کارکرد آنرا مختل و به سقوط می کشاند!


سامانه دفاعی یا پدافند این مملکت تن ما، بوسیله هوشیاری زنده فعال است. وقتی ناهوشیارانه و عجولانه لقمه ها را می بلعیم، یعنی به مواد ناسالم (از هر نوع و جنسی) اجازه میدهیم در غیبت سربازان، به درون بدنمان راه بیابند. چراباید با خودمان چنین بکنیم؟


چرا باید کامپیوترهای رادارها را خاموش بکنیم؟‌


این رادارهای شناسایی سیستم دفاعی بدن ما، فقط با هوشیاری زنده در لحظه اکنون کار میکنند.


وقتی با هوشیاری و به آرامی غذا میخوریم، بزاق های داخل دهان درهنگام جویدن غذا درون بافت ماده غذایی تزریق می شود و در قالب پیام طعم و مزه و سایر مشخصات، اطلاعات اساسی آنرا به مرکز کنترل مغز یعنی هیپوتالاموس می رساند. این مرکز فرماندهی نیز فوراً‌با شناسایی عناصر خطرناک، مکانیسم دفع یا حذف یا کنترل و درمان را مقتضای شرایط پیش آمده به اجرا می گذارد.


در اینصورت اگر این ماده غذایی حاوی ویروس و میکروب و سمی برای بدن باشد، فوراً واکنش نشان میدهد و سیستم دفاعی روشن میگردد و وظایف خودش را بدرستی و به موقع جهت حفاظت از شما انجام میدهد.
متاسفانه بسیاری از مسمومیت های غذایی فقط بخاطر تغذیه عجولانه و ناهوشیارانه اتفاق می افتد. چونکه سیستم شناسایی قادر نیست وظیفه خودش را انجام بدهید.مغز اطلاعات کافی و لازم از ماهیت عنصر خارجی بدست نمی آورد.سامانه کامپیوتری رادارها خاموش هستند.


عادت به یک چنین فرایند تغذیه ای حتی با نبود ویروس های شدید و حادی که فوراً اثر جانبی داشته باشند، در بلند مدت عواقب مهلکی به بار می آورد. ناراحتی های گوارشی، ناراحتی های عصبی، ناراحتی قلبی و عروقی، انواع سرطان ها و مادر همه اینها چاقی محصول تغذیه عجولانه، یورشی و ناهوشیارانه می باشد.

بهمن ابراهیمی
 

«کانال خوش اندامی و لاغری دائمی»

نام
ایمیل
پیام
حداکثر تعداد کاراکتر : 1000
کد امنیتی
متن تصویر زیر را در کادر مورد نظر وارد نمایید.
captcha
loading...
باز گشت به صفحه اصلی باز گشت به صفحه مطالب
...:::: تمامي حقوق اين سايت برای سامانه تغذیه هوشمند محفوظ می باشد ::::...
...:::: کپی برداری از مقالات سایت با ذکر منبع بلامانع است ::::...
Design By: Ahmad
|||